فعالیت‌های هیات مدیره

در سال مالی منتهی به 30 آذر 1400 اقدامات در خور توجهی در شرکت آرمان سرمایه همراه با همیاری و مساعدت‌های هیئت مدیره محترم انجام شده است که برخی از رئوس مهمترین آن‌ها به شرح ذیل بوده است :

پیگیری اخذ مجوز تأسیس نهادهای مالی بازار سرمایه

  • شرکت مشاور سرمایه‌گذاری همراه سرمایه (سهامی خاص-در شرف تأسیس)

یکی از ارکان جدانشدنی بازار سرمایه و سرمایه‌گذاری به‌منظور برطرف شدن خلأهای موجود در بازار سرمایه ایران در زمینه نهادهای مالی مربوط به نظام‌مند شدن مشاوره در زمینه سرمایه‌گذاری اوراق بهادار قابل معامله در بورس و فرابورس، شرکت مشاور سرمایه‌گذاری می‌باشد. درخواست اولیه صدور موافقت اصولی برای تأسیس شرکت مشاور سرمایه‌گذاری آرمان سرمایه همراه (سهامی خاص) در تاریخ 424/04/1400 به سازمان بورس و اوراق بهادار ارسال شده است . سرمایه شرکت در بدو تأسیس 100میلیارد ریال منقسم به 100 میلیون سهم 1000 ریالی بوده که تماما پرداخت شده است.

  • شرکت سبدگردانی آرمان همراه (سهامی خاص – در شرف تأسیس)

شرکت‌های سبدگردان شخصیتی حقوقی هستند که با دریافت مجوز رسمی از سازمان بورس و اوراق بهادار به مدیریت سبد سهام اشخاص می‌پردازند. شرکت سبدگردانی آرمان سرمایه همراه در مرداد ماه 1400 با جمع شدن گروهی از سهامداران و متخصصین در بازار سرمایه در شرف اخذ مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار می‌باشد. سرمایه شرکت در بدو تأسیس 100میلیارد ریال منقسم به 100 میلیون سهم 1000 ریالی می‌باشد که تماماَ پرداخت شده است. شرکت آرمان سرمایه همراه به عنوان سهامدار عمده و مؤسس شرکت سبدگردانی آرمان همراه برای ادامه فرآیند تأسیس این شرکت در انتظار پاسخ سازمان بورس می‌باشد.

تدوین‌ساز و کارهای مدیرتی و نظارتی جهت کنترل شرکت‌های زیر مجموعه با استفاده از ابزارهایBusiness Intelligence (BI)

BI مجموعه امکانات، فن‌آوری‌ها و راهکارهایی است که به درک بهتر مدیران از شرایط کسب‌وکار و ارتقا کیفیت تصمیم‌گیری آنها از طریق بهره‌گیری از دانش حاصل از تحلیل حجم انبوه داده‌ها کمک می‌نماید که وضعیت گذشته، حال و آینده را به مدیران و تصمیم‌گیرندگان اطلاع داده و اطلاعات مورد نیاز آنان را به صورت روزانه و آنی در اختیارشان قرار دهد.

لذا با توجه به تصمیم مدیریت شرکت آرمان سرمایه همراه مبنی بر تبدیل شرکت به شرکت مادر (هلدینگ) استفاده از ابزار BI در دستور کار مجموعه قرار گرفته و هم‌اکنون به‌صورت آزمایشی در شرکت بهار ارتباط گستر در حال پیاده‌سازی می‌باشد.